• 25/07/2021
Digiqole ad

Lajçak takon Hysenin dhe Gjuriqin në Bruksel: Filluam dialogun politik në nivel ekspertësh

 Lajçak takon Hysenin dhe Gjuriqin në Bruksel: Filluam dialogun politik në nivel ekspertësh

Sot në Bruksel kanë filluar takimet e nivelit teknik në mes të Kosovës dhe Serbisë, pas takimit të nivelit të lartë dhe takimit Hoti-Vuçiq.

Emisari Special i BE’së, Miroslav Lajcak, ka takuar koordinatorin e Kosovës për dialogun, Skënder Hysenin, dhe drejtorin e të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë”, Marko Gjuriq.


“ Sot, ne po vazhdojmë diskutimet politike në nivel të ekspertëve. I lumtur t’iu uroj mirëseardhje në këtë mëngjes dy negociatorëvë nga dy palët, Skënder Hysenit, dhe Marko Gjuriqit”, ka shkruar Lajçak.

Gazeta Express

Të ngjashme