• 16/06/2021
Digiqole ad

Suharekë: Vdes edhe një qytetar nga COVID 19

 Suharekë: Vdes edhe një qytetar nga COVID 19

Drejtoresha e shëndetësisë Besa Kuqi ka njoftuar se ka ndërruar jetë edhe një qytetar nga Suhareka i infektuar me COVID19

Ja postimi i plotë:

Me keqardhje ju njoftoj se edhe njē qytetar humb betejen me #COVID19 nga qyteti i Therandēs, S.K, i testuar pozitiv me 24 korrik dhe i hospitalizuar ne Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit. Ngushëllimet më të sinqerta familjes. Edhe 32 qytetarë tē komunēs tonē po e vazhdojnë betejen me këtë virus te msheftë për jetë normale. Ju lutem, rriteni kujdesin, mbajeni diatancën, bajeni maskën, mbajeni higjienën dhe zbatoni masat mbrojtëse kundër #COVID19!

Digiqole ad

Të ngjashme