• 03/08/2021
Digiqole ad

Ballkani të mërkuren udhëton pa “lojtarin e 12” për në Prishtinë

 Ballkani të mërkuren udhëton pa “lojtarin e 12” për në Prishtinë

Të mërkurën do të zhvillohet finalja e Digitalb Kupës së Kosovës ku do të takohen Prishtina dhe Ballkani.

Ballkani do të jetë i hendikepuar sepse do të udhëtojë në Prishtinë pa “lojtarin e tyre të 12”, siq ata e quajnë.

Kjo do të jetë mungesë e madhe si për Ballkanin ashtu edhe për “Xhebrailat” pasi që Xhebrailat jetojnë për Ballkanin, sidomos për ndeshje të tilla po ashtu edhe Ballkani Xhebrailat i konsideron si aset shumë i çmuar i klubit sa që i konsideron si lojtari i tyre i 12.

Klubi nga Suhareka ju ka premtuar “Xhebrailav” se do të bëjnë gjithqka që do jetë e mundur, do ta japin 200% nga vetja që trofeun ta sjellin në Suharekë.

Kujtojmë se finalja e Digjitalb Kupës së Kosovës në mes të Prishtinës dhe Ballkanit do të zhvillohet të mërkurën në ora 17:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

SuharekaExpress

Të ngjashme