• 25/07/2021
Digiqole ad

Ekskluzive: Skënder Hyseni u takua me Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

 Ekskluzive: Skënder Hyseni u takua me Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Koordinatori i emruar nga Qeveria e Kosovës për dialogun Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni, është duke qëndruar për një vizitë në Amerikë, ku po takon personalitete të rëndësishme të SHBA-ve.

Hyseni, ditë më parë ka takuar Zëvendës Asistent-Sekretarin për Evropë dhe Euroazi në Departamentin Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është edhe Emisar Special amerikan për Ballkanin Perëndimor.

Poashtu, burime të Gazetës NewBorn nga qarqet diplomatike mëson se Hyseni ka takuar edhe të parin e Amerikës, Presidentin Donald Trump.

Nuk dihet ende se çka është biseduar në këtë takim dhe arsyet se përse nuk është bërë publike ky takim, kaq i rêndësishëm.

Të ngjashme