• 25/07/2021
Digiqole ad

Gucati: Veteranët e UÇK-së nuk luftuan që xhandarmëria serbe të futet në territorin e Kosovës sa herë të dojë

 Gucati: Veteranët e UÇK-së nuk luftuan që xhandarmëria serbe të futet në territorin e Kosovës sa herë të dojë

Gjatë ditës së sotme xhandarmëria serbe ka hyrë në territorin e Kosovës, e në lidhje me këtë ka reaguar kreu i OVL-UÇK-së,  Hysni Gucati.

Ai thotë se është turp që institucionet e Republikës së Kosovës nuk reagojnë dhe nuk marrin asnjë veprim me atë që ka ndodhur sot, shkruan Indeksonline.

Më tutje, Gucati shton se veteranët e UÇK-së nuk kanë luftuar që të shohim Xhandarmërinë serbe të futet në territorin e Kosovës sa herë të dojë.

Është një turp i madh që institucionet e Republikës së Kosovës nuk reagojnë dhe nuk marrin asnjë veprim me atë që ka ndodhur sot, ku Xhandarmëria serbe është futur në territorin e Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës, bëhen kinse nuk kanë parë dhe nuk ka ndodhur asgjë, a duhet përsëri që veteranë e Ushtrisë Çlimitare të Kosovës të mbrojnë shtetin e Kosovës përderisa Qeveria hesht dhe nuk është në gjendje asnjë reagim të bëjë e lëre diçka me shumë, i bëjmë thirrje institucioneve të Republikës së Kosovës që raste të tilla mos të përseriten, veteranët e UÇK-së nuk kanë luftuar që të shohim Xhandarmërinë serbe të futet në territorin e Kosovës sa herë të dojë, turp për Qeverinë e Republikës së Kosovës për mos reagimin dhe marrjen e ndonjë veprimi!”, ka shkruar ai./Indeksonline/

https://m.facebook.com/hisni.gucati/posts/3135875089862017?refsrc=http%3A%2F%2Findeksonline.net%2Fgucati-veteranet-e-uck-se-nuk-luftuan-qe-xhandarmeria-serbe-te-futet-ne-territorin-e-kosoves-sa-here-te-doje%2F

Të ngjashme