• 25/07/2021
Digiqole ad

Ish gjenerali i FSK-së, ndalohet në aeroportin e Antalisë

 Ish gjenerali i FSK-së, ndalohet në aeroportin e Antalisë


Ish-Gjenerali i FSK-së, Imri Ilazi sot është ndaluar nga Policia turke në Aeroportin e Antalisë, pasi shteti serb ka dërguar emrin e tij dhe ish pjesëtarëve të UÇK-së në Interpol.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes rrjetit social “Facebook” kryetari i organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, i cili ka shtuar se nga burimet që kanë marrë, Serbia këto ditë ka bërë një listë re me emra të ish pjesëtarëve të UÇK-së.

“Ju bëjmë apel të gjithë bashkëluftëtarëve që këto ditë mos të dalin nga shtetet tjera. Shteti Turk duhet të mos i marrë parasysh asnjëherë veprimet dhe listat e dërguar në Interpol nga Serbia”, ka shkruar ai në Facebook/Insajderi

Të ngjashme