• 04/08/2021
Digiqole ad

Ja për sa ditë mund të karantinohet në Zvicër klubi i Dritës

 Ja për sa ditë mund të karantinohet në Zvicër klubi i Dritës

NYON, SWITZERLAND – AUGUST 08: Xhevdet Shabani of KF Drita celebrates scoring during the UEFA Champions League 2020/21 Preliminary Round Semi-final match between Drita FC v Inter Club d’Escaldes at Colovray Sports Center on August 8, 2020, in Nyon, Switzerland (Photo by Harold Cunningham – UEFA/UEFA via Getty Images)

Klubi i Dritës nuk është ta zhvillojë siç ishte paraparë ndeshjen me Linfield të Irlandës së Veriut.

Kjo pasi një tjetër prej futbollistëve të saj ka rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testimeve që u janë bërë atje.

Por tash siç mëson klankosova.tv i gjithë klubi i Dritës mund të futet në karantinë për dhjetë ditë nga autoritetet zvicerane.

Siç theksohet është duke u diskutuar që diçka e tillë të mos ndodhë dhe që futbollistët dhe stafi të mund të kthehen në Kosovë

Të ngjashme