• 25/07/2021
Digiqole ad

“Xhebsat riorganizojnë KV Therandën”

 “Xhebsat riorganizojnë KV Therandën”

Klubi i Volejbollit “Theranda” është riorganizuar ku ndihmë të madhe rreth këtij riorganizimi i kan dhënë edhe dy sponzorët SuharekaExpress dhe Adi Graphics.
Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi i volejbollit “THERANDA” përmes llogarisë në Facebook.
Ky është postimi i plotë:
Inciativa e Xhebrailav ka fillu ti jep frytet e para.
Xhebrailat kan arritur ti sigurojn fanellat për edicionin e ri 2020/2021.
Sponzor të fanellav KV THERANDA për këtë edicion do të jenë Adi Graphics dhe portali informativ SuharekaExpress.
Në ditët në vijim do të ju njoftojmë me sponzorët për edicionin e ri 2020 / 2021
Faleminderit Xhebraila !
Faleminderit Adi Graphics & SuharekaExpress.
KV THERANDA & XHEBRAILAT

Kujtojmë se KV THERANDA është shpallur kampion 7 herë dhe kupën e Kosovës e ka fituar 5 herë.

Kampion i Kosovës (7) 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

1978,1980,1982,1993,2000,2001, 2011

Fitues i Kupës Kosovës (5) 🏆 🏆 🏆 🏆 🏆

1982 ,1993,2000,2001,2002

Të ngjashme