• 03/08/2021
Digiqole ad

Çifti nga Gjakova rrihen mes vete, bëhen për spital

 Çifti nga Gjakova rrihen mes vete, bëhen për spital

Një burrë dhe një grua, të cilët bashkëjetojnë janë rrahur mes vete në Gjakovë, duke i shkaktuar lëndime trupore njëri-tjetrit. Të dy janë dërguar në spital për trajtim mjekësor.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj, i cili ka thënë se bashkëshorti ka pësuar gërvishtje në qafë dhe dorë, ndërsa bashkëshortja ka pësuar lëndim të lehtë në këmbë.

“Më datë 01.09.2020 rreth orës 04:40 minuta të dyshuarit, që janë çift në bashkëjetesë, janë fjalosur dhe përleshur fizikisht mes veti, duke i shkaktuar njëri-tjetrit lëndime të lehta trupore. I dyshuari, bashkëshorti ka pësuar lëndime (gërvishtje) në qafë dhe dorë. E dyshuara bashkëshortja ka pësuar lëndim të lehtë në këmbë, ku vërehet hematom i lehtë. Të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor. Lidhur me rastin është informuar prokurori kujdestarë dhe në konsultim me të, janë liruar në procedurë të rregullt”, ka thënë Gjurkaj.

BS

Të ngjashme