• 25/07/2021
Digiqole ad

Policia e Kosovës ndalon kamionin e ngarkuar me 4.2 ton speca, drejtohej nga një serb

 Policia e Kosovës ndalon kamionin e ngarkuar me 4.2 ton speca, drejtohej nga një serb

Raportohet se njësiti policor gjatë patrullimit në Leposaviq kanë ndaluar një kamion të cilin kishte qenë duke e drejtuar një serb dhe pasagjeri i të njëjtës shtetësi.

Në kamion të dyshuarit kishin pas të ngarkuar 4.2 ton speca me të cilët kishin bërë tregti të ndaluar.

Kamioni së bashku me mallra është dërguar në terminal doganor, rasti vazhdon të hetohet. /Indeksonline/

Të ngjashme