• 25/07/2021
Digiqole ad

Klubi i Volejbollit THERANDA përkujton ish-volejbollistin Maxhun Berisha

 Klubi i Volejbollit THERANDA përkujton ish-volejbollistin Maxhun Berisha

Klubi i Volejbollit THERANDA ka përkujtuar ish-volejbollistin Maxhun Berisha.

Maxhuni ishte ndër volejbollistët më të spikatur të KV Theranda gjithashtu edhe gjyqtarë I volejbollit.
Maxhuni ishte lojtar i gjeneratës e cila fitoi titullin e parë të Kampionit të Kosovës me klubin e Suharekës gjithashtu si Kampion I Kosovës e përfaqsoj Kosovën në Turneun 10 ditor në Republikën e Shqipërisë dhe shumë suksese tjera.

Ky është postimi i plotë:

Me dhimbje të madhe dhe me pikëllim të thellë dje morem lajmin që në moshen 70 vjeqare ndroj jetë ish-volejbollisti i KV Theranda Maxhun Berisha.
Maxhuni ishte ndër volejbollistët më të spikatur të KV Theranda gjithashtu edhe gjyqtarë I volejbollit.
Maxhuni ishte lojtar i gjeneratës e cila fitoi titullin e parë të Kampionit të Kosovës me klubin e Suharekës gjithashtu si Kampion I Kosovës e përfaqsoj Kosovën në Turneun 10 ditor në Republikën e Shqipërisë dhe shumë suksese tjera.
K.V.Theranda,Suhareka dhe bashkëlojtaret janë falënderues për kontributin e dhënë gjatë karijeres sportive si lojtar me vyrtytet e sportistit dhe pedagogut.
Ngushëllime familjes Berisha dhe të gjithë atyre që e deshën dhe e njohen !

Të ngjashme