• 03/08/2021
Digiqole ad

Rikthimi i Bundesligës nëpërmjet fotografive pas coronavirusit që ndërpreu futbollin në Gjermani nga muaji mars

 Rikthimi i Bundesligës nëpërmjet fotografive pas coronavirusit që ndërpreu futbollin në Gjermani nga muaji mars

Soccer Football – Bundesliga – RB Leipzig v SC Freiburg – Red Bull Arena, Leipzig, Germany – May 16, 2020 General view of a ball being disinfected before the match, as play resumes behind closed doors following the outbreak of the coronavirus disease (COVID-19) Jan Woitas/Pool via REUTERS DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video

Bundesliga është rikthyer më në fund, pasi nga mesi i muajit mars, të gjitha ndeshjet ishin ndaluar shkaku i pandemisë botërore.

Gjermania vendosi që sot (16 maj) të rikthehen ndeshjet në Bundesliga 1 dhe 2, derisa kishte momente të bukura nga sporti më i shikuar në botë.

Borussia Dortmundi fitoi derbin 4-0 ndaj Schalkes, derisa Rasenball Sport Leipzig u ndal 1-1 në shtëpi nga Freiburgu.

The care of the ball boys during the match between Borussia Dortmund and Schalke 04 (Martin Meissner / Pool via REUTERS)

Golat e shënuar në gjashtë ndeshjet e zhvilluar sot në Bundesligë, u festuan duke mbajtur distancë me lojtarësh edhe pse kontakti mes bashkëlojtarëve dhe kundërshtarëve ekzistonte në çdo moment.

Nga banka rezervë ishte po ashtu një distancë sociale, gjersa lojtarët detyroheshin të mbanin maska dhe dorëza.

The empty stands, a recurring postcard on the return to football in Germany (REUTERS)

Të gjithë që ishin futur në stadium u testuan për pandeminë botërore, e kishte prej lojtarëve që i festuan golat edhe në drejtim të tifozëve virtual e të paqenë

Më poshtë mund t’i shikoni fotot nga rikthimi i Bundesligës:

Kevin Kampl and Timo Werner carry out the examination of the playing field with the appropriate care (REUTERS)
The mask worn by one of the workers in the vicinity of Signal Iduna Park (REUTERS)
Before entering, people had their temperature taken (REUTERS)
TV, present at the return to the Bundesliga (REUTERS)
Tomas Koubek, during the warm-up (REUTERS)
The particular form that the substitute banks (REUTERS) will have
Desolate, this is how the stadium looks during the match between TSG 1899 Hoffenheim and Hertha BSC (REUTERS)
Warm up, respecting social distance (REUTERS)
This is how they disinfect the ball before starting (REUTERS)
Schalke 04's bench of substitutes (AP Photo / Martin Meissner, Pool)
Germany, one of the first countries to return to action (REUTERS)
Borussia Dortmund's barrier avoids the goal danger (REUTERS)
This is how the match between RB Leipzig and SC Freiburg (REUTERS) is observed
The doctor treats one of the footballers (REUTERS)
The new anti coronavirus celebration (REUTERS)
The new provision for substitute banks (REUTERS)
The new provision for substitute banks (REUTERS)
The anti coronavirus celebration (REUTERS)
Hygiene protocols in the Bundesliga (REUTERS)

Të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published.