Digiqole ad

Ballkani ‘gjunjëzon’ kampionin

 Ballkani ‘gjunjëzon’ kampionin

Ballkani ka mboshtur kapionin e Kosovës FC Dritën 2-0 .
Në minutën e 19′ vendasit në epësi i kaloj i pa ndalshmi top golashënusi i Superligës së Kosovës Mirlind Daku.
Pas një kundërsulimi të shpejtë të Ballkanit, Blakqorri faulon Mevlan Zeken referi nuk e fal dhe e ndëshkon me të kuq. Me këtë rezultat u mbyllë pjesa e parë.
Në minutën e 76 një depërtim nga këmbëshpejti Ermal Krasniqi i cili asistoj për Dakun i cili me mjshtëri shënoj për 2-0 .
Ballkani është në vendin e parë me 19 pikë të tubuara kurse Drita në të katërtin me 10 pikë.

Digiqole ad

Të ngjashme