Digiqole ad

778 persona u gjobitën për mosrespektim të Ligjit

 778 persona u gjobitën për mosrespektim të Ligjit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 778 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 18 aksidente me të lënduar dhe 30 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 810 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 25 persona, prej tyre 15 janë dërguar në mbajtje dhe 5 janë në vuajtje të dënimit.

Këto janë statistikat e përgjithshme:Digiqole ad

Të ngjashme