Rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.501 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 345 raste pozitive. Nga 345 rastet e konfirmuara sot 8 janë nga komuna Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijn rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijon:

Dobërdelan (2)

Hapsirë Reklamuese

Samdrexhë (1)

Semetisht (1)

Mushtisht (1)

Suharekë (3)