Notat e lojtarëve, Ballkani 0-1 Slavia Praga: Jashanica dhe Dellova më të vlerësuarit te vendasit

Ballkani ka pësuar humbje ndaj Slavia Pragës me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së pestë të fazës të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Ondrej Lingr në pjesën e dytë.

Bajram Jashanica (7.0), Albion Rrahmani (7.0) dhe Albion Rrahmani (7.0) kishin notat më të larta te Ballkani.

Hapsirë Reklamuese

Në anën tjetër portieri Ondrej Kolar ishte ndër më të vlerësuarit me notën 7.7.

Dy lojtarët më të dobët të Ballkanit ishin Ermal Krasniqi dhe Lindon Emërllahu me notat 6.3.

Notat e lojtarëve të Ballkanit dhe Slavia Praga.