Ish-shefi i Playboy pagoi 75 mijë dollarë për t’u varrosur pranë Marilyn Monroe

Hugh Hefner pagoi 75,000 dollarë (63,000 £) për t’u varrosur në varr pranë yllit të Hollivudit, Marilyn Monroe, pavarësisht faktit që dyshja nuk u takuan kurrë.

Ka një anë të dyshimtë në këtë përrallë, sepse Hefner jo vetëm që nuk e takoi kurrë Monroen, por dikur e bëri atë në qendër të Playboyt, pasi bleu disa foto nudo të saj që ajo kishte pranuar t’i bënte kur i mungonin shumë para, shkruan Unilad.

Hefner vdiq në shtator 2017 dhe eshtrat e tij u varrosën në një kript në varrezat Pierce Brothers Westwood Village Memorial Park në Los Anxhelos.

Hapsirë Reklamuese

Pranë tij është varri i Monroe, e cila vdiq në vitin 1962 në moshën vetëm 36-vjeçare.

Megjithatë, duket sikur ai e kishte marrë vendimin e tij vite më parë, pasi kishte thënë për Los Angeles Times në 2009: “Unë besoj në gjërat simbolike. Të kalosh përjetësinë pranë Marilynit është shumë e ëmbël për ta kaluar.

image 272