• 05/08/2021

read next

Lajme Suhareka

Babai i zjarrfikësit nga Suhareka, shkon në vatrat e zjarrit

Leotrim Bylykbashi, zjarrëfikës nga Suhareka i cili e ushtron me shumë pasion profesion e tij, tregon se si janë duke shërbyer 24h në shuarjen e zjarrit. Puna që bën Leotrimi sa është e vështirë për të, po aq shqetësuese është

Lajme Suhareka

Komandanti Afrim Sylaj tregon sa tiketa janë shqiptuar dy javët

Nënkryetarja e Komunës së Suharekës znj.Mihrije Suka, i ka njoftuar të pranishmit me aktivitetet e gjatë dy javëve ku veçoi disa prej tyre si: Vizita e kryeministrit z.Albin Kurti, ministrit të Mbrojtjes z.Armend Mehaj dhe Grupit Parlamentar për Bujqësi, me

Lajme Suhareka

Suharekë: Kërkohet një shofer/zjarrfikës

Agjencia e Menaxhimit Emergjent në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme ka hapur konkurs për 12 zjarrfikës dhe 4 zjarrfikës-vozitës. Sipas konkursit, këta zjarrfikës janë të nevojshëm në Gjilan- 1 pozitë, Gjakovë- 3 pozita, Skenderaj- 7 pozita të lira

Lajme Sport

Mundësi Suharekas Egzon Shala mposhtet në çerekfinale, shpresohet në medaljen

Mundësi ynë, Egzon Shala nuk arriti të kalojë edhe pengesën Amir Hossein Zare nga Irani, prej të cilit u mund në çerekfinale të kategorisë deri në 125 kilogramë në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’. Egzoni tani duhet të shpresojë në fitore